| berlin a întrebat:

Buna am o problema cu pc nu pot sa mai intru pe net scrie asa:net-err-cert-authority-invalid scrie si in romana conexiunea nu este privata nu am patit asa ceva niciodata de cand am net ce sa aiba va rog mult.

6 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Daca zici ca data/ora este corecta, atunci poate fi de la antivirus. Am avut asa cazuri cu bitdefender, avast s.a. care filtreaza SSL.
Da-i disable temporar la antivirus si vezi poate asta e problema.

| berlin explică:

Nui de la data si ora zice ceva de un certificat invalid

| K0sti a răspuns (pentru berlin):

Pai tocmai, ca certificatul ala invalid, in cele mai multe cazuri e din cauza datei si orei!

| berlin explică:

Ce inseamna pagina incognito? Si nu am wi-fi am pc cu windows nu pot sa intru pe net poti sa fi mai exciplit te rog nu prea inteleg pasi care ai scris aici te rog mult sant incepator

| Credor a răspuns:

Sfatul 1: conectează-te la portal

Dacă te-ai conectat recent la o nouă rețea Wi-Fi, încearcă să te conectezi la portal.

Accesează orice site care încarcă adresa web folosind http:// la început.
Va fi încărcată din nou pagina de conectare a portalului Wi-Fi.
Conectează-te la portal pentru a accesa internetul.
Sfatul 2: încearcă să deschizi pagina în modul incognito

Deschide pagina într-o fereastră incognito. Dacă funcționează, una dintre extensii cauzează problema de securitate și ar trebui să o elimini. Află cum să dezactivezi o extensie.

Sfatul 3: actualizează Windows

Dacă folosești un computer Windows, asigură-te că sistemul de operare este actualizat și are instalate cele mai recente pachete de servicii.

Sfatul 4: dezactivează temporar software-ul antivirus

Dacă ai un software antivirus care oferă „protecție HTTPS" sau „scanare HTTPS", acest lucru poate afecta capacitatea browserului de a oferi securitate. Dezactivează-l pentru a vedea dacă acest lucru remediază problema. Dacă funcționează, va trebui să dezactivezi această funcție pentru a accesa site-urile securizate.

Nu uita să activezi din nou programul antivirus după ce ai terminat.

Tot nu funcționează? Dacă sfaturile de mai sus nu ajută, conexiunea poate fi compromisă. Poți obține mai mult ajutor pe Forumul de ajutor Chrome.

| mariusEnt a răspuns:

Verifica sa nu se fi resetat ora. Daca ai chrome si ora si data nu sunt setate corecte iti afiseaza asa.