Întrebare recomandată | ZEYN a întrebat:

am o problema cu pc-ul dureaza foartea mult incarcarea sistemului de operarea, chiar dupa ce l-am reinstalat curand, am observat ceva dubios la recunoasterea grea la reteaua de internet precizez ca am placa externa PCI deoarece am ars-o pe cea onboard, ele se incarca amandoua si dureaza ceva timp pana o alege pe cea externa, cum fac sa opresc pe cea onboard pentru ca se blocheaza pc-ul cand incerc sa o opresc prin metoda traditionala Start > Control Panel > Network and Internet Conections > Network Conections > Local area 2 > General > Disable... sad pls ajutor... dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Dezactiveaza driverul de la placa onboard.
Cred ca ti-ai dat seama cam cum se face asta pe la instrumentele de sistem apoi manager dispozitive.
Succes!

8 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Din bios se dezactiveaza cand pornesti calculatorul vezi ca ai optiunea de intrare in bios tasta delete sau F9 sau F10 sau F11 sau F12 depinde de calculator in bios ai optiunea de disable onboard lan si salveaza cu F10 si iesi din bios asta-i tot

| GabiDumitrescu a răspuns:

Placa onboard o dezactivezi din BIOS, nu are nici un sens sa te chinui in Windows.

| DjZen a răspuns:

Placa onboard o dezactivezi din BIOS si nu din Windows. In bios e ceva cam greu asa ca roaga pe cineva mai experimentat sa te ajute

Răspuns utilizator avertizat
| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Cred ca e mai bine s ail instalezi din nou si eu am avut problema asta si acum pot spune ca merge mai bine ca prima data

Răspuns utilizator avertizat
| nicumusceleanu67 a răspuns:

Placa onboard

| nicumusceleanu67 a răspuns:

Ai rezolvat?