| Andreea_Stoica_1994 a întrebat:

Am o problema cu routeru wireless, nu imi merge internetu routeru este aprins, iar cand dau conectare imi apare pagina aceea cum ca nu am net.De ce? Ce trebuie sa ii fac?

p.s. Vreau sa il fac eu singura, fara ajutorul cuiva.
Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai configurat routerul cum trebuie?
ai configurat wireless ul?
te ai conectat prin wi fi la router?
ai toate driverele instalate?

| biwltyad a răspuns:

Incearca sa dai restart la router

| Th3Vip3r a răspuns:

Sună la firma de unde ai netul cred ca e ceva de la ei.

| MitroAlex a răspuns:

Ledul de la Internet este aprins?

| Andreea_Stoica_1994 explică (pentru MitroAlex):

Da, este aprins

| Varaasta a răspuns (pentru Andreea_Stoica_1994):

In acest caz, inseamna ca s-a pierdut diriverul de la placa LAN sau placa Wierless, cea prin care incerci sa te conectezi.\\\tot ce trebuie sa faci este sa cauti driverele corespunzatoare(2) pentru placa LAN si placa wierles pentru modelul tau de PC si sa le instalezi.