| xAnnabelle a întrebat:

Am o problema cu sunet-ul. Abia ce mi-am instalat un nou windows, de cateva ore incoace, si am observat ca nu-mi merge sunet-ul.Am crezut ca poate ele sunt stricate,dar nu e asa.Le-am verificat, iar ele sunt in-regula. Am verificat daca mufa este bine bagata, in spate, in cutia centrala si este.Am bagat toate programele de la sunet, le-am si verificat si totul era in regula. Windows-ul imi spunea ca toate merg bine, dar la "Sounds and Audio Devices" imi arata ca boxele nu sunt conectate.
Am incercat toate solutiile sa-l fac sa-mi mearga,dar nimic,l-a fel imi arata. Si,nu, nu e de la placa de sunet. Pc-ul este nou cumparat, iar pe windows-ul vechi, mergea foarte bine.Dar pe asta pe care il am acum nu merge deloc.
Vro solutie?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| IncorrectUsername a răspuns:

Realtek HD audio manager.
Cred ca asta e solutia... Daca nu:
Click dreapta pe my computer-->Manage-->Device Manager-->Sound, Video and game controllers-->Realtek High Definition Audio-->Dublu click pe el-->Driver-->Update Driver.

| CristiSeeker a răspuns:

Windows 7 si 8 iti instaleaza automat driverele, deci presupun ca ai un sistem de operare anterior acestora (XP/2000NT/ME/98/95). Daca nu ai un CD cu drivere pentru placa de sunet, iti recomand sa te duci pe site-ul producatorului (placii de sunet, evident) si sa cauti acolo driverele necesare pentru placa ta de sunet. De asemenea, (pentru viitor) iti recomand sa iti instalezi un sistem de operare mai actual (asta daca nu cumva calculatorul tau este vechi si nu poate sustine unul). Bafta!

| Raluca082001 a răspuns:

Pai...incearca sa-l bagi in priza.presupun ca merge(fara suparare)