| Roxana66 a întrebat:

am o problema cu tableta, cred ca de vina este bateria, o pun la incarcat si vreau sa o folosesc. In timp ce stau pe ea bateria se descarca, nu se incarca, de exemplu de la 70% in 5 minute ajunge la 50% sau cand este 100% mi se face 0% si mi se inchide...ce credeti ca are si cum o pot repara? e urgent, multumescwinking

Răspuns Câştigător
| TechHelper a răspuns:

Salut,

Cand o folosesti si bateria devine goala, Durata de viata a bateriei e scurta si de acea, Asigura-te ca optiunile Wi-Fi, GPS, Bluetooth, Conexiunea mobila sunt dezactivate si luminozitatea sa fie redusa, nu automata, Daca si asa se face bateria goala, Inseamna ca trebuie resetata la setarile din fabricatii

Bafta!