| SweetLikeaLemon a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu, Samsung S5230. De astazi, tastele nu mai functioneaza cum ar trebui. Adica, daca apas pe ele ori functioneaza, ori nu se intampla nimic, pur si simplu. Si mai nou, se blocheaza si se deblocheaza singur, fara sa tin apasat butonul pentru blocare din lateral. Adica... se blocheaza singur si imediat dupa aceea se deblocheaza. Apoi se blocheaza iar si tot asa. A trebuit sa il inchid pentru ca era enervant iar acum mi-e teama ca data viitoare cand il inchid nu o sa mai pot nici sa-l aprind daca nu o sa functioneze butonul. Care este problema lui? Ii pot face eu singura ceva ca sa isi revina?

4 răspunsuri:
| NuCa20 a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci, nu are android sau alte d'astea sa il resoftezi tu singura usor...trebuie sa mergi cu el la un service gsm

| SweetLikeaLemon explică (pentru NuCa20):

Deci nu e o problema fizica ci una care tine de soft?

| NuCa20 a răspuns (pentru SweetLikeaLemon):

Daca se blocheaza si se deblocheaza singur nu vad de la ce altceva ar fi daca isi revine dupa ce il inchizi si redeschizi.

| SweetLikeaLemon explică (pentru NuCa20):

Ok, merci mult happy.