| χεςρυψχ a întrebat:

Am o problema cu un ID de messenger.
Nu mai pot sa ma loghez pe Y Mesenger dar pe Yahoo Mail merge. Parola o stiu (nu am uitat-o si nu a fost schimbata)
Sunt conectat la net 100% (viteza 200.0 Mbps) Dar imi apare ca nu sunt conectat la net. (desi sunt )
Incerc sa ma loghez de 3 saptamani incoace (dar tot nu merge)
E blokat sau ce? Mesu se blocheaza 24 ore nu 1 luna si nu este blokat caci merge sa ma conectez pe Yahoo mail. Nici pe alt PC nu merge. Adresa fratelui meu merge dar cand o bag pe a mea nu merge dc? Cum rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Http://help.yahoo.com/......?/kb/index
http://www.videotutorial.ro/? p=361
http://www.e-phorum.net/cum-se-face-un-id-de-yahoo-messenger-in-20-de-pasi
Cu atât pot să te ajut. Dacă nu reuşeşti caută-l pe (NeluL) sus la comunitate este rank 1

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De la cine ai nnet de ai 200mb download? Nu de alata dar m-ar interesa și pe mine
Malware-ul este problema la tine și vine din cauza breșelor de securitate din sistemul de operare și un antivirus ce eu îl clasez la fantomă cum ar fi esset norton sau avast.
Asta a fost acum o sa îți recomand un remediu si anujme dezinfecția sistemului:
Ai nevoie de un cd gol, un program de scriere imagini iso si de avira rescue system.
Se descarcă Avira rescue system de aichttp://www.avira.com/......cue-system
Selectând la donload ISO-ul nu exe-ul
Se ia ISO-ul și se scrie pe cd
Apoi se repornește computerul se apasă F11 și se butează de pe cd
După ce s-a încărcat antivirusul intră în optiuni și stează să șteargă virușii nu să îi redenumească
Scanează sistemul de maware
Repornește calculatorul
Aste e cea mai eficientă metodă de dezinfecție a unui sistem.Eu o folosesc la devirusări la clienț și tot timpul a dat rezultate optime.
Succes

| χεςρυψχ explică (pentru DeyCj):

Nu asta e problema computerul meu nu e infectat! ID-ul nu merge nici pe alte PC-uri

| onasis1961 a răspuns:

Poate te ajută cu ceva:

| χεςρυψχ explică (pentru onasis1961):

Vreau sa imi pun o adresa alternativa dar nu stiu cum caci site-ul yahoo s-a schimbat nu stiu cum sa setez o adresa alternativa ma poti ajuta cu un video sau niste poze noi?

| onasis1961 a răspuns (pentru χεςρυψχ):

Http://help.yahoo.com/......?/kb/index
http://www.videotutorial.ro/? p=361
http://www.e-phorum.net/cum-se-face-un-id-de-yahoo-messenger-in-20-de-pasi
Cu atât pot să te ajut. Dacă nu reuşeşti caută-l pe (NeluL) sus la comunitate este rank 1

| tr3ig a răspuns:

Lupusinguratic netul il ar de la rds 200Mb/s=20 de mega download e foarte simpluwinking problema pe care o ai tu cu messu e ciudata. daca ai incredere in persoane necunoscute trimite pe mailu tr3i_g@yahoo.com un mail cu idu si parola ta si vad ce pot face. incearca sa iti schimbi parola, si eu am avut problema asta o data, se intampla de la un virus de mess pe care l-ai luat fara sa vrei si l-am deblocat deundeva de la my accoun da nu stiu sa iti zic sigur. astept un raspuns

| χεςρυψχ explică (pentru tr3ig):

E ciudat ca me YAHOO MAIL merge si pe Mesenger nu, desigur merge sa intru pe mesenger de pe yahoo mail. e ceva la miljoc dar nu pot sa-mi dau seama

| madalinbb19 a răspuns:

Hmm exact asta patesc eu de 2 saptamani, eu banuiesc ca sunt virusii de vina

| biP1CS a răspuns:

Da am si eu aceias problema e simplu intara la setari internet si bifeza optiune proxy! Funda

| χεςρυψχ explică:

Adresa alternativa si intrebarile de securitate nu le mai stiu... dar stiu id si parola contului (corecte)

| VictoriaVikky a răspuns:

Asa am patit si eu acum o luna.
Pai trebuie sa faci cam asa dai clik pe "Forgot Password" o sa iti apara sa completezi ID de messenger al tau parola ta si un cod de transcris.
Daca nu merge nici asa incearca pe telefon, tableta...
Contul tau este blocat deoarece nu a mai fost activat.
Eu iti zic cum am facut eu ca am avut aceeasi problema.
Sper ca te-am ajutat!

| χεςρυψχ explică (pentru VictoriaVikky):

Este blocat doar pe messenger pe yahoo mail merge

| VictoriaVikky a răspuns (pentru χεςρυψχ):

Da stiu asa era si la mine, e blocat messenger-ul. Nu Yahoo Mail.