| hriscuadelin a întrebat:

am o problema cu un laptop Dell latitude d810. de cateva zile raspunde aiurea la comenzi si uneori executa de unul singur anumite comenzi. Daca apas pe tasta L, se da log off. Daca apas pe tasta R, imi apare RUN. daca vreau sa scriu ceva intr-un fisier text sau oriunde altundeva, scrie singur de multe ori, cel mai des cifra 4 sau 2. Pe opera se deruleaza singura pagina in jos. Chestia asta nu se intampla tot timpul, uneori face lucrul asta 2-3 minute si apoi nu mai am probleme, merge bine. Virus nu e pentru ca am reinstalat windows-ul si am formatat hard-ul. Stie cineva ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai posibil ca tasta "windows" sa fie defecta si sa fie activa incontinuu pentru ca tastele "win"+R executa "Run", "win"+L executa LogOff. la fel si pentru celelalte taste care iti scriu de-aiurea.

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Salut, ai tasta l apasata deja, vezi sa nu fi varsat suc sau ceva si sa ramana blocata. Se mai intampla dupa o perioada ca membrana sa se "inmoaie" facand ca butonul sa fie constant apasta.
Baga ceva subtire sub tasta si ridic-o usor. Sau taste. daca ai 2.

Succes.

| pozeanimate a răspuns:

Tastatura nu a facut baie?