| Berki_Mark_2000 a întrebat:

am o problema cu windows 10: eram pe el si am dat pe local disk C: si mi-a aparut ca am o eroare, apoi am intrat in system 32 si am dat o comanda ca la urmatorul restart sa imi scaneze si sa repare problema dar acum de vreo ora imi este tot la 34%, daca stie cineva vreo comanda in system 32 sa anulez repararea sau cumva sa intru pe pc fara aceasta reparare?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista comanda de anulare. Am mai scris si in alt raspuns, odata facut check disk, la repornire lasi Windows-ul sa isi faca treaba. Windows-ul scaneaza, localizeaza si repara erorile in 5 pasi. In funtie de numarul erorilor, virusilor etc timpul de reparare difere. Poate sa dureze si pana la 3 ore sau chiar mai mult. Pasul 5 este cel mai... durabil pentru ca repara erorile. Lasa-l atata timp cat este nevoie, va reporni singur si va intra in Windows normal dupa ce repara tot.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Windowsul o fi piratat man, cine stie ce virusi sunt in el