| Lady a întrebat:

Buna!

Am o problema...De cateva zile netul imi merge foarte prost.
Pe youtube clipurile se incarca fooooarte greu iar viteza de download a scazut considerabil.sad

Care ar putea fi cauza si ce as putea face pentru a rezolva problema?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MnereaDarius a răspuns:

Sistemul tau de operare este suprasolicitat, si de aceea rularea mai multor programe a devenit un calvar. Este necesara o optimizare imediata. Recomand urmatoarele programe GRATIS: CCleaner, Avira Antivirus, Glary Utilities, Defraggler. Recomand Google Chrome ca browser web prestabilit, ce este de asemenea incorporat cu ultimele tehnologii. Incearca sa scapi de programele inutile, ce incetinesc viteza de procesare a computerului tau, defragmenteaza-ti hard-diskul, scaneaza partitiile pentru erori etc.
Daca de obicei computerul tau iti merge incet, incearca sa-i adaugi memorie Ram suplimentara.

Pentru suport contacteaza-ma.
http://mnerea-darius.weebly.com/contact.html

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai virusii la calculator ori ai foarte multe downloadate pe calculator si merge mai greu.

| Lady explică (pentru anonim_4396):

L`am scanat si nu a detectat nimic...
In legatura cu numarul de fisiere downloadate..conteaza in ce partitie?

| TonyGamesLion a răspuns (pentru anonim_4396):

Are niste programe inutile si nu mai are MEMORIE RAM

| Administrat0r a răspuns:

Daca l-ai scanat si n-ai virusi, ridica problema la furnizorul de Internet. E posibil sa aiba ei probleme tehnice.

| ChickoBoy a răspuns:

La fel patesc si eu acum. Am laptop-ul de o saptamana, am 5 programe instalate pe el, folosesc Google Chrome, nu am virusi, am i7 1,8 ghz; 8gb ram, iar cei de la RCS & RDS imi spun ca nu e nici o problema. Serios? Deci eu sunt nebun si mintea mea se misca sacadat in timp real?!?

| Jianu_Cosmin_1991 a răspuns:

In cazul tau problema este de la internet, eu am luat destroy, daca incerc sa reinstalez steam imi arata updating steam de mai bine de 40 de min, pe youtube nu merge deloc, ce are?

| Duta_David_1992 a răspuns:

Pai cred ca e de la windows, componentele calculatorului sau netul care merge prost happy