| marianbeks a întrebat:

Am o problema! de ceva timp cand ma joc pe neastepte sunetul incepe sa baraie si pc-ul sa isi dea restart apoi imi apare ca sa trimit niste fisiere la Microsoft.Prima data am crezut ca e de la hard asa ca am luat un ssd si am pus windowsul acolo, am mai luat si o sursa buna Corsair caci in trecut sursa veche pocnise si am zis ca poate problema e de acolo.am instalat windowsul de vreo 5 ori incercand mai multe versiuni windows xp,7, 8 si 8.1 fara exagerare si problema nu a disparut.Am sters de praf am curatat ramii(4 gb).Nu stiu ce sa mai fac, daca cineva a avut aceasta problema si ma poate ajuta nu ezitati.

4 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Patesti asa la un singur joc sau la mai multe?
Se poate sa nu iti mai duca placa video sau ramii jocul sau nu ai driverele la zi.

| ZNUstudio a răspuns:

Salut,

Daca ti se intampla in timp ce te joci, problema poate sa fie si de la RAM. Pur si simplu nu mai face fata in timpul aplicatiei. Oricum suna a problema de hardware.
Incearca sa pui mai mult RAM. Ca sa nu cumperi degeaba, imprumuta intai de la un prieten.

| marianbeks explică (pentru ZNUstudio):

Nu cred ca League of Legends ar ''manca'' 3 sau 4 ram.De obicei la LOl mi se intampla

| ZNUstudio a răspuns (pentru marianbeks):

Daca pc-ul se restarteaza, de regula este problema de hardware. Eu am patit ceva asemanator, inclusiv partea cu sunetul si s-a rezolvat cu niste ram in plus. Ar putea sa fie si placa video, daca nu-i ajunge memoria.
Trebuiesc luate prin eliminare si nu te costa nimic daca ai prieteni de la care sa imprumuti componente pana iti dai seama de la ce e.