| Eduard_Darius_2001 a întrebat:

Buna, am o problema grava la pc. Nu l-am mai folosit cam 2 luni, a stat intr-o debara (nu era praf) si era rece acolo. L-am adus in camera, am asteptat cam 2 ore sa nu faca condens. Cand sa il aprind a inceput sa bipaie de cateva ori, l-am stins am sters placutele de ram de praf (am crezut ca asta e cauza) si cand l-am aprins iar nici nu a mai bipait dar se stingea singur (fara sa apara ceva pe monitor ) isi da un fel de auto restart la un interval de 15 secunde. Am incercat sa il aprind fara hdd si acelasi lucru. Banuiesc ca e de la sursa dar nu sunt sigur. Imi puteti spune de la ce e? Am mare nevoie de el zilele astea.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Scoate pe rând și verifică contactele de la: memorii, placă video, procesor, conectorii SATA, alte plăci existente pe MB,... cu restart intre verificări