| Groot a întrebat:

Buna,
Am o problema la calculator ce nu ma lasa sa folosesc alta placa video in afara de cea care o are incorporata (onboard), am intrat in Bios si la setarile lui era pus pe PCI Express ma intreb daca il pun pe PCI simplu va merge?
Orice placa video incerc nu porneste ecranul.(stiu ca merge placa pentru ca problema asta o am recent pana acum mergea fara probleme)

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca pui pe PCI nu va merge. Sunt facute numai pentru PCI-e. Poate fi o defectiune a slotului PCI-e sau un conensator stricat pe placa de baza.