| Constantin_Mateut_1968 a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o problema cu un Pc. Aveam des restart pe neasteptate, se intepa, etc. la un moment dat am scos cele 3 hdd ce le aveam, am pus un ssd si tot nu pornea. Am scos placa video si cea de sunet dupa care am reusit sa intru in bios prin video onboard. Mentionez ca inainte cu placa video ce o aveam R7240-2Gb nu imi aparea absolut nimic pe monitor. Am instalat windwsul si dupa am bagat placa video. Surpriza, nu mai pornea deloc, invartea doar ventilatoarele dupa sursa de alimentare, procesor si placa video. Am mers cu placa video la servis si culmea mergea, era buna. Acum nu stiu ce sa mai fac. Daca dau dezactivare la video onboard si bag placa video, ma gandesc ca daca nu mai porneste nici cu placa nici fara nemaiavand acces la bios... Ce ma sfatuiti? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Sa mergi cu toata unitatea la service. Ce ai tu suna a probleme de sursa sau placa de baza.