| Cineva00Cineva a întrebat:

Buna happy Am o problema la router-ul D-link-4408. Daca nu il folosesc catva timp imi cade netul si trebuie sa il opresc din spate de la buton si cand intru pe pc de dimineata tot asa trebuie sa fac pentru ca nu mi se conecteaza la net. Multumesc happy

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Multi aveti probleme cu routerele. eu cred ca cei vinovati sunt cei de la companiile ce va dau serviciul internet. routerele nu au nimic. in alte tari iti cumperi routerul si iti merge din prima. in tara romaneasca trebuie sa vina tehnicii lor sa il porneasca. suna la compania ce iti furnizeaza net.

| Helppy a răspuns:

Salut,
Îți recomand să faci un upgrade la firmware-ul routerului, asta în caz că există vreun update pe site-ul producătorului. Dacă asta nu rezolvă problema, este posibil să fie routerul defect.