| Nobodies a întrebat:

Am o problema la telefon il am de 2 luni cumparat nou din magazin, telefonul este LG optimus sol si problema este ca se de restart cv genu si l'am scapat odata pe jos dar cu spatele.
Dau funda

3 răspunsuri:
| zeke33 a răspuns:

Din cate imi spui, problema este de soft, incearca sa il duci la o verificare, nu costa chiar asa de mult. Eu cred ca ori nu ai facut update la ultima versiune, ori update-ul pe care l-ai facut e bugg-uit. Totusi, prima data incearca sa cauti un update, si daca mai face, il duci la un control.

| musso88 a răspuns:

Probabil s-a rupt cv dupa placa de baza. Mergi la servis si se rezolva!

| chriss009 a răspuns:

Buna, si eu intampin aceeasi problema; se auto restarteaza uneori, mai stiu pe cineva care are optimus sol si aceeasi problema are... apropo sunt pe Orange... si setarile (automate) de net le-am facut cu un alt model de LG... fiindca nu era pe lista lor acest model, pentru ca e de la Vodafone luat telul... am avg antivirus pe tel (0 infectii)... dar din cate am observat se restarteaza doar in anumite zone (de exp. la mine la birou) unde nu prea am semnal.