| cosmin986522 a întrebat:

am o problema si vrea usa o rezolv urgent, dau funda,. Cand intru la local area connection imi apare la IPV4 not internet acces... cum fac sa imi apare "internet" asa cum ar trebui?

12 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Ai cumva configurata o retea pppoe unde sa fi bagat userul si parola pe care ti-au dato tipi de la rds cand ai incheiat contractul de internet?

| cosmin986522 explică (pentru Gas):

Da

| Gas a răspuns (pentru cosmin986522):

Vezi ca in stanga ai ceva de genul Change adapter setting, (da click dreapta pe local area connection vezi daca ii enable sau disable, daca ii ok ii enable da click dreapta pe Local Area Connection si du-te la proprietes, du-te cu mouseul pe internet protocol version 4, da click, pe urma alege proprietes si vezi un pic sa fie toate setate ca sa-ti ia ip/dns automat

| cosmin986522 explică (pentru Gas):

Asa am dar degeaba

| Gas a răspuns (pentru cosmin986522):

Iti trece cumva internetul printr-un router? sau ai cablu direct in pc?

| cosmin986522 explică (pentru Gas):

Am cablu direct in pc

| Gas a răspuns (pentru cosmin986522):

Ciudat...

| cosmin986522 explică (pentru Gas):

Am uitat sa zic ca la local are connection imi arata " unidentiifed network " si la media state imi zice "enabled" din cauza asta am un program in pc care nu imi vede adaptoru cu ip adica placa de retea.

| tr3ig a răspuns:

Cel mai bine sa ii suni pe ei posibil sa fie ceva si de la ei daca zici ca iti zice "unidentiifed network" asta inseamna ca nu iti vede nici reteau. intra in cmd si dai un ping pe google si vezi daca iti raspunde. oricum suna-i pe ei

| YoBuDy a răspuns:

La ipv4, ar trebui sa ai ip-ul calculatorului tau... Ai windows 7 nu? Incearca sa suni la firma de net!

| cosmin986522 explică (pentru YoBuDy):

Da am windows7 si daca sunt la firma de net adica la RDS ma pot ajuta ei?

| YoBuDy a răspuns (pentru cosmin986522):

Daca ai de la RDS, cei mai potriviti sa te ajute sunt chiar ei! Suna si vorbeste cu ei!

Sper ca te-am ajutat!