| TheLovelyGhost a întrebat:

Am o tableta Allview AX4 nano care nu mai porneste, tin apasat pe butonul de pornire si degeaba, ultima data cand s a oprit se bloca, nu puteam intra pe nimic. Am incercat si varianta cu butonul power si volum si nu merge. Help!

Răspuns Câştigător
| Cataaaalin a răspuns:

Am avut aceeasi problema, noroc ca a fost in garantie. Am uitat o vreme de ea pana sa o duc si m-am trezit cu bateria umflata. Singura rezolvare sigura ar fi garantia. Nu te risca sa umbli la baterie happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Allview e clar! Ma da toti aveti probleme cu astea. Foloseste garantia. Sau incearca sa scoti bateria, o bagi la loc, pui si incarcatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca sa o repari cu Phoenix Suite, dar te sfatuiesc sa o duci la service-ul celor de la Allview(de preferat la cel din Brasov)!

| flytothemoon a răspuns:

Am si eu tableta exact la fel! Bateria nu o poate scoate! Si mie mi s-a intamplat la fel. Am lasat-o o zi ( nu la incarcat ) a doua zi am bagat-o la incarcat si am lasat-o cam 6-7 ore la incarcat si si-a revenit. Dupa ce se deschide incearca sa-i face o resetare din fabrica. BAFTA!

| mariusraduica a răspuns:

Apasa butonul de pornire timp de 8 secunde si vezi ce se intampla. ar trebui sa iti porneasca. eu am un overmax newbase 2 si se bloca cateodata, dar rezolvam prin metoda asta.

| Pop_Andra_1993 a răspuns:

O poti duce in garantie si primesti una noua.

| dennys308 a răspuns:

Da cu ea de pamant!