| Master151 a întrebat:

Am o tableta Allview ax4 nano si intr-o zi i-am dat un restart iar de atunci nu mai porneste. Adica porneste pana la un punct. se tot incarca meniul ala de inceput, de prezentare cum ar veni ala si atat se tot repeta.nu intra in Android.Am incercat sa intru in meniul ala (power+volume) apoi i-am dat si factory data reset si backup si restore dar nimic. tot asa apare. Am inteles ca ori trebuie schimbat softul ori androidul.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MadHOuse a răspuns:

Trebuie sa o duci in service daca mai ai garantia daca nu singura optiune este s-o resoftezi dar nu ti-as recomanda deoarece este un proces prea riscant si risti sa-ti prajesti tableta.

| Master151 explică (pentru MadHOuse):

Pai sa o duc la un service de telefoane sau o pot resofta si eu?

| MadHOuse a răspuns (pentru Master151):

O poti resofta si tu dar cum am mai spus nu-ti recomand, risti sa arzi placa de baza cel mai bine e sa o duci tu la un service.

| MadHOuse a răspuns (pentru Master151):

Gata ai rezolvat?

| Master151 explică (pentru MadHOuse):

Nu, nu am dus-o la service dar daca as vrea sa o fac acasa unde pot gasi softul tabletei si cum as putea resofta?