| Zamolxis12 a întrebat:

Am o tableta Serioux S716KTAB si din cate stiu eu ultima oara imi pornea si doar se bloca pana la logo-ul Android.Adevarul e ca nu am mai incarcat-o de mult timp, si nu mai porneste deloc nici nu mai incarca. Am facut toti pasi de pe net, am incercat sa intru in recovery system, nimic. Am apasat butonul Restart, nimic. Am apasat butonul Power On, la fel nimic. Toate acestea le-am tinut ceva timp apasate in jur de un minut. Nu prea merita sa o dau la reparatie, dar mi se poate spune, exista vreo combinatie de butoane ca sa o pot porni? Portul e ok nu a patit nimic.E foarte ok. Si in plus am tinut tableta la temperatura camerei.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Tine-o la incarcat "peste noapte". Leag-o la un laptop/pc sa vezi daca merge. Incearca un hard reset, cel mai probabil trebuie reinstalat softul sau e bricked.

| Zamolxis12 explică (pentru CM7YRE):

Cum adica sa incerc sa o tin si mai mult la incarcat cu probalitatea ca intr-o buna zi o sa se aprinda? Si in momentul cand o sa se aprinda trebuie sa ii fac imediat factory-reset? Ce vre sa insemne bricked? Se poate rezolva? Softul nu-i problema ca am mai instalat.

| Zamolxis12 explică (pentru CM7YRE):

Adica sa o tin si mai mult la incarcat? Ce insemna bricked?

| CM7YRE a răspuns (pentru Zamolxis12):

Ti-am zis deja "peste noapte". Oare inseamna "o saptamna"!= "peste noapte"? Bricked = caramida. Un termen care se da chestiilor ce nu mai ai cum sa le utilizezi ("in teorie" deoarece fizic poate fi reparata; practic, te costa mult mai mult decat tableta in sine). Daca zici ca "Softul nu-i problema ca am mai instalat." atunci mai instaleaza.