| Lari_5840 a întrebat:

Buna

am o telecomanda HQ universala si nu functioneaza, nu ma prind cum sta treaba aia cu codurile

va rog sa imi spuneti in detaliu cum sa introduc codul

multumesc

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Hai ca esti tare. Tu cu telecomanda, televizorul si instructiunile in fata si noi trebuie sa ghicim ce si cum.
Modul de setare a frecevantei difera la o telecomanda la alta.
Urmeaza intocmai insturctiunile din manualul de utilizare si n-ar trebui sa ai probleme.
Singura eventuala problema este ca telecomanda sa nu fie compatibila cu modelul televizorului tau.
Daca nu te descurci apeleaza la vreun prieten/vecin/ruda, nu e greu deloc.
Succes

| darrio2007 a răspuns:

Te uiti pe capacul din spatele tv.Acolo este un cod.Il introduci si gata.Numai daca la cumpararea telecomenzii ai tinut cont daca merge la tipul tau de tv.