| Cătălin11 a întrebat:

Am o unitate mini pc, dar mi s-a stricat monitorul. Vreau sa stiu daca pot conecta unitatea la tableta. Tableta are Android 4.1, cel putin asa scrie, Serioux s101tab, iar unitatea are Windows Vista si este Philips freevents LRPC 7500.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Da, poti. dar e greu. Nu direct, ci via wifi, cu splash pro sau splashtop (nu ami stiu exact)... e the next best thing. Streaming in timp real atat audio cat si video. Este o mica discordanta itnre audio si video dar altceva mai bun nu ai.

| Cătălin11 explică (pentru Seby90):

Am facut rost de un monitor, dar are nevoie de trasformator de 19V si 2.6A. Am incercat cu incarcatorul meu de la laptop, care are transformator tot de 19V, numai ca de 3.16A. Atunci mi-au aparut niste llinii colorate pe mijlocul ecranului (vreo 8-9 distanta de aprox. 5 mm), dar care nu se vad pe alb. Daca as cumpara un trasformator exact pentru cerintele lui, ar disparea acele linii?
Daca imi raspunzi iti dau funda!

| Seby90 a răspuns (pentru Cătălin11):

Nu, de acum sa stii si tu, exista o valoare marginala doar la nivelul voltajului, de exemplu puteai pune un transformator de 22v si 2.6a. Dar tu practic ai pus 0.6a in plus, ceea ce e foarte mult. Ceea ce a fost in plus, ori iti aprinde liniile respective dupa cum vrea el, ori ai ars panoul. Nu prea ai ce face...

4 răspunsuri:
| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Nu.

| gelu1970 a răspuns:

Sunt unii ce foloseste tableta ca monitor SECUNDAR, pentru a juca. insa cazul tau e diferit. tu ai nevoie de un monitor. in cazul in care ai conector HDMI in tableta e o iesire. deci nu ai cum sa o conectezi.