| anonim0006 a întrebat:

Am observat dupa un timp ca unitatea optica nu imi mai citeste cd-urile si dvd-urile, asa ca mi-am schimbat windows-ul.Nici asa nu am rezolvat problema.Am observat acum o zi ca RAID controller nu are driverul instalat si am incercat sa il instalez,dar nu ma lasa deoarece spune ca nu poate recunoaste dispozitiv,dar daca cunosc eu numele dispozitivului, sa ma duc la site-ul producatorului si sa instalez driverul...(am incercat de la device manager)
Are ceva in comun dvd-writerul cu driverul Raid neinstalat?
Cum as putea sa instalez driverul raid-ului?

1 răspuns:
| LDCCristi a răspuns:

Da cum sa nu! Pentru a instala raid-ul trebuie sa cauti chip driver si numele placii tale de baza ex driver chip asrock n68