| acerasus09 a întrebat:

Am pe laptop instalat windows XP SP3 si vreau sa il formatez, sa pun windows 7 ultimate pe 32bits. Insa; Nu merge! El are o lista gen : Install Windows
Co nu stiu ce windows, adica sunt niste pasi pe care trebuie sa-i urmeze. in fine, se incarca stau vreo 20 de minute si apoi se opreste la 27% si se blocheaza! nu stiu ce sa fac! rog ajutor sad am facut tot ce am stiut

PS : Cand ii dau restart zice pe ecran negru : INVALID BOOT... [ NU apuc sa citesc totul ]

ROG AJUTOR! L-as da cuiva sa-l formateze, dar eu vreau sa-l formatez singur acasa, iar acel cineva il formateaza intr-o saptamana, iar eu am nevoie de el pentru niste documente la scoala!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cauta aici la raspunsurile mele si vezi cum se instaleaza un windows pas cu pas.Instaleaza plecind din bios si scoate restul de partitii canai vevoie de astfel de mofturi de enspemii de partitii care mai rau te incurca decit sa iti faca bine.Trebuie sa ai ram 2 GB si procesorul sa aiba celputin 1Ghz sa iti mearga instalat 7. Dar si lavideo trebuie sa ai nu stiu care direct X ca altfelnu vei putea seta rezolutia asa ca degeaba instalezi daca rezolutie nu poti seata.Deci mai intai verifica, sau poti sa verific online la Microsoft daca laptopul tau poate suporta pe el wind 7.Deabia dupa stii ce sa faci.Cred ca ramii si procesorul sint ok insa nu stii daca video are direct X 8 sau 9 parca asa ceva trebuie sa ai.Insa cind instalezi instaleaza wind fresh adica formatezi tot hardu nu doar instalezi intr-o partitie, razi tot si pui wind nou si o sa mearga struna.Si incearca sa nu mai faci mai multe partitii si savezi dupa diferenta.Nu stiu in Romania de ce oamenii fac asa ceva impart hardul ala del zapacesc, nu vad utilitatea acestor partitii.Sincer si pe bune partitiile astea nu te ajuta la absolut nimic, ba mai rau te incurca.Deci fa instalare plecind din bios si sigur iti va merge.Bafta

| charleslouboutin a răspuns:

Daca esti din Bucuresti ti-l pot face eu. In orice caz, downloadeaza alta versiune de windows.

| Helois_Cosmin_1995 a răspuns:

Cati GB ai in C?

| Helois_Cosmin_1995 a răspuns:

Cati Gb ai partitia C?