| FirstTime a întrebat:

am primit de la cineva un laptop si l-am reformatat.Acum nu stiu ce placa video are...pot informatii intr-un fisier sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Intrii in START -> RUN->Dxdiag mai poti scrie si ''msconfig'' sau ''cmd'' iar in cmd scrii-> systeminfo. In toate aflii detalii despre componentele tale din pc.

cu placerehappy

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Poti sa incerci cu Everest, dar daca ai pus Windows 7, teoretic nu ar fi nevoie sa stii modelul pentru drivere. :)
http://laptopnews.ro/de-ce-microsoft-windows-7.html

| Rockerul23 a răspuns:

Dai start, run, si scrii dxdiag si dai enter.

| ProSys a răspuns:

Salut!
Poti incerca softuri care iti ofera informatii cu privire la componentele PC-ului tau. Eu folosesc Everest si CPUID.
Numai bine! happy