| alecsasweet a întrebat:

Am primit pe facebook o aplicatie "Change your Default Facebook BLUE To Different Colours". Intru in ea, fac ce trebuie (adica apas j apoi ctrl+v si enter la link), dar nu pot sa fac nimic din cauza ca imi apare o fereastra cu "Verify your account". Ce pot face ca sa nu imi mai apara acea fereastra si sa imi pot schimba culoarea la facebook?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

S-au inmultit virusii pe Facebook. Uite aici cum sa scapi de virus. http://justcosmin.blogspot.com/......-your.html

18 răspunsuri:
| κλάους a răspuns:

Este un virus. De fapt toate chestiile care-ti cer sa apesi pe linkuri si sa dai CTRL+C - CTRL+V sunt virusi.

| Eille2EtcnupD a răspuns:

Hei, cum se face screenshot(scuze ca nu e raspuns la intrebare)?

| alecsasweet explică (pentru Eille2EtcnupD):

Dupa ce ai apasat PrtScr intra in Paint si apasa "Ctrl + V" apoi salveaza imaginea unde doresti tu. Sau daca ai programul PhotoScape poti face acolo. happy

| Eille2EtcnupD a răspuns (pentru alecsasweet):

Aha mersi mult:X si scuze ca nu era in cadrul intrebarii talebig grin

| alecsasweet explică:

Daca nu intelegeti la ce ma refer sau nu stiti ce apare dati-mi un id de mess sau ceva (facebook-ul) si va dau o poza ca am facut un screenshot big grin

| alecsasweet explică:

Si cum se "manifesta" acesti virusi?

| ßeatryce a răspuns (pentru alecsasweet):

Pai apesi pe link si urmezi pasii, apoi ei o sa iti zica ca trebuie sa astepti ca sa iti prezinte culorile dar de fapt nu iti prezinta nimic. Si astfel ai contul virusat.

| alecsasweet explică (pentru ßeatryce):

Apoi ai acces limitat la facebook. si nu poti sa dai comentarii. mie asa mi s-a inamplat big grin

| ßeatryce a răspuns (pentru alecsasweet):

Nu stiu ce vrei tu sa zici dar e bine ca am scapat de virus!

| alecsasweet explică (pentru ßeatryce):

Raspunsul cu PhotoScape era pentru Eille2EtcnupD.

| ßeatryce a răspuns (pentru alecsasweet):

Aha. Oricum sper ca te-am ajutat in privinta link-ului acela

| isabellaura a răspuns (pentru ßeatryce):

Si eu am dat click, si acum nu stiu sa comentez fotografiile, si sa scriu pe timeline... ce pot sa fac? si mie mi se pare, ca este vorba despre un virus... si virusul acesta ce poate sa faca?

| ßeatryce a răspuns (pentru isabellaura):

Pai eu nu prea scriu pe Timeline si inca nu am incercat sa scriu comm-uri. Mai bine pune o intrebere separata ca nu stiu sa iti raspund.

| JustCosmin a răspuns (pentru isabellaura):

S-au inmultit virusii pe Facebook. Uite aici cum sa scapi de virus. http://justcosmin.blogspot.com/......-your.html

| ßeatryce a răspuns:

Stiu ce zici. Am apasat si eu acolo si am urmat pasii. Eu te sfatuiesc sa nu incerci ca mie mi-a virusat contul!

| alecsasweet explică (pentru ßeatryce):

:o bine ca mi-ai spus
mersi happy

| ßeatryce a răspuns (pentru alecsasweet):

Nu ai pentru ce!happy

| isabellaura a răspuns:

Eu am dat click, si acum nu stiu sa comentez fotografiile, si sa scriu pe timeline... ce pot sa fac? si mie mi se pare, ca este vorba despre un virus... si virusul acesta ce poate sa faca? sad

| Robert_Lungu_1993 a răspuns:

Si daca nu am primit?