| PasDeNom a întrebat:

Bună!
Am rămas conectată pe aplicţia Facebook Messenger de pe telefonul fratelui meu. Mi-am dat seama că îmi citeşte conversaţiile, eu neputând să mă deconectez. Mi-am dezactivat contul de facebook cu scopul de al împiedica pe el să îmi citească mesajele până în momentul în care voi avea posibilitatea să accesez aplicaţia direct de pe telefonul lui. Acum sunt confuză, poate sau nu să îmi citească conversaţiile dacă contul meu e dezactivat?
Mulţumesc! happy

7 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Eu stiu ca daca dezactivezi contul, si incerci conectarea in cont se activeaza iar automat.

Ca sa fi sigur ca nu iti mai poate accesa contul... intra aici: https://www.facebook.com/settings?tab=security§ion=sessions&view si vezi toate dispozitivele unde esti sau ai fost conectata. Alegi dispozitivul telefonului fratelui tau si apasa pe "Opreste activitatea" si in mod normal o sa se deconecteze automat de la el din telefon.

| PasDeNom explică (pentru RareşTPUro):

Mulţumesc mult! happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru PasDeNom):

Cu mare placere!

| RaduGavrila a răspuns:

Buna PasDeNom! Nu trebuia neaparat sa-ti dezactivezi contul. Puteai doar sa stergi aplicatia de pe telefonul fratelui tau. Daca ti-ai dezactivat contul nu o sa mai primesti nici un mesaj asa el nu o sa mai aiba ce vedea.

Sper ca te-am ajutat.
O zi minunata in continuare iti doresc.

| PasDeNom explică (pentru RaduGavrila):

Aş fi procedat astfel, dar nu am avut cum să-i accesez telefonul. De aceea am recurs la dezactivarea contului...
Mulţumesc mult!

| qNesquik a răspuns:

Nu trebuia sa iti dezactivezi contul puteai pur si simplu sa stergi aplicatia sau datele ei. Acum contul tau e dezactivat nu poti primi mesaje deci e ca si cum ar fi sters numai exista decat daca il accesezi iar.

| PasDeNom explică (pentru qNesquik):

Probabil trebuia să menţionez că nu am acces la telefonul lui datorită distanţei... tongue Mulţumesc! happy