| picior a întrebat:

am rezolutia prea mare. stiu cum s`o schimb dar nu pot. nu ma lasa. am sters un program si cred ca tinea de rezolutie si tot nu ma lasa. ce program stiti care sa ma ajute? am windows xp.

7 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Te-ai jucat in driverul Video.Lasa id-ul tau pe privat si te ajut eu sa faci.Asa de explicat este mai greu...

| uN23 a răspuns:

Daca nu merge cu Click dreapta si Properties trebuie sa instalezi driverul de la placa video, il gasesti pe unul din cd-urile pe care le-ai primit cand ai luat calculatorul, sau poti sa il descarci de pe net daca stii ce placa ai. happy

| tiberiupi a răspuns:

Ai instalat diver ul de la placa video?

| picior explică:

Buna. cum aflu ce placa am? si ce ar trbeui sa downloadez?

| uN23 a răspuns (pentru picior):

Start->Run->Dxdiag->Display.
Si vezi ca scrie acolo.

| Isabella10 a răspuns:

Salut si eu am o problema daca insalez placa video imi seteaza singur o rezolutie fff mare m-ati putea ajuta sa remediez aceasta problema