| dlKepalb a întrebat:

Am o foarte mare problema, cred ca ee din cauza placii video sau nu stiu, la jocuri, joc de obicei pe rezolutia 1024x768, dupa ce mi-am reinstalat windows`ul, cand joc cateodata pe aceeasi rezolutie, textura, care mergea inainte de a-mi reinstala windows`ul, acum in schimb imi zice: Cannot Display this video mode. Cum pot face sa nu imi mai zica asa?
Va rog ajutati-ma, daca ma aveti nevoie de detalii, spuneti-mi aici!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică dacă ai instalat driverii plăcii video cum tebuie.La windows 7 îi găsești în Automatic updates/optionals updates
Dacă i-ai nstalat verifică dacă ai ultimele versiuni de drivere
De asemenea și din kiturile jocurilor poate fi problema mai ales dacă sunt contrafăcute(nu e tot una cu cele cu licența furată).
Succes

| horia2012 a răspuns:

- trebuie sa ai driver-ul placii video.
- intra in "safe mode" cu F8.
dupa ce ai intrat in "safe mode"
-click dreapta pe My computer-proprietati-hardware-device manager -display adapters (graphics card)-click dreapta si dezinstalezi driverul. (uninstall driver)
Restart si reinstalezi driverul video.

| dlKepalb explică:

Driver`ul placii video este instalat, dar poate nu este cel bun... o sa incerc sa vad daca gasesc versiune mai noua, dar eu cred ca ee buna, doar ee de pe site-ul nVIDIA straight face Oricum, incerc un reinstall...