| berlin a întrebat:

Buna am router de la Orange Huawei intr-o camera cand ies din camera semnalu scade si ma gandeam sa-mi pun inca un router sa cumpar de la eMAG sau vad eu sa prind semnal in a doua camera de la routeru Huawei pe care il am de la Orange se poate?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, mai bine muti ruterul acesta pe hol intre camere ca sa ai semnal puternic, ai 2 antene la router? Sau doar una singură.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Nu poti transmite semnalul de la un router, la un alt router. De asemenea, nu iti putem garanta functionarea serviciilor pe alte dispozitive ce nu sunt achizitionate de la noi. Poti muta router-ul intr-o alta camera pentru o calitate mai buna a semnalului.

O zi buna,
Orange Helper

| berlin explică (pentru OrangeHelper):

Daca mut in alta camera nu mai am semnal in prima camera

| berlin explică (pentru CristiDinBucuresti):

E fara antena

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut tot ce poti face este sa ceri schimbarea ruterului, sa i ti aduca un ruter puternic cu 2 antene, mergi la firma de unde ai ruterul si fă cerere.

| OrangeHelper a răspuns:

In cazul in care routerul pe care il ai nu functioneaza corect, iti recomandam sa il verifici si cu colegii nostri din magazin. Daca acestia considera ca trebuie verificat, poate fi trimis in Service.

O zi buna,
Orange helper

| berlin explică (pentru OrangeHelper):

Am fost si nu imi da altul cu semnal mai puternic