| anonim_4396 a întrebat:

Bună.Am Samsung și aș vrea să îmi schimn telefonul cu un Iphone, dar inainte să îl cumpar, trebuie sa il vand pe acesta.Cum pot totusi sa-mi pastrez toate pozele, contactele? Ma gandeam sa le trimit cuiva si dupa ce iau telefonul sa mi le trimita inapoi, dar poate gasesc o cale mai usoara

2 răspunsuri:
| Mandeliu a răspuns:

Buna!

Ai putea sa iti faci un cont de Google pentru a accesa Google Drive, o aplicatie de stocare care iti permite sa stochezi pana la 15GB gratuit. Asta pentru poze, cat despre contacte nu prea ai ce sa faci, doar sa le notezi undeva.

Succes!

| InvatamProgramare a răspuns:

Pai daca ai un laptop pozele le poti transfera pe laptop iar contactele sa le salvezi in google contacts.
Daca nu ai laptop fie le trimiti cuiva ( dar daca ai multe o sa dureze mult). Fie le incarci pe google drive si/sau pe dropbox.