| Zozohun a întrebat:

Am un Samsung grand prime si as vrea sa îmi cumpăr un A5 2017. Cum mi-as putea transfera datele de pe telefonul vechi pe cel noi? (Pozele, mesajele si tot ce se poate)

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Descarci Smart Switch din pagina Samsung. Il instalezi in pc si apoi conectezi telefonul la pc si cu ajutorul programului respectiv faci backup.
Dupa aceea restaurezi copia in telefonul nou.
De asemenea, poti instala in ambele telefoane la app Samsung Smart Switch Mobile, din play, si transferi datele din cel vechi in cel nou.

1 răspuns:
| Catalin9725 a răspuns:

Ai mai multe variante..prima ar fi functia NFC daca ai pe vechiul telefon, prin bluetooth(doar ca asta dureaza ceva) sau mai poti sa faci un backup pe contul de gmail