| J0HnNyY a întrebat:

Am si eu o intrebare.As dori sa achizitionez niste boxe 1000w sau 250w.Dar am o intrebare dupa ce le cumpar le pot conecta direct cu Pc-ul? Adica fara mixer ffara nimic.Ca niste boxe 2.1 etc

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Daca boxele sunt cu amplificator incorporat (active) le poti conecta, daca nu, nu poti. Iti trebuie amplificator.

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Pai din moment ce nu specifici ce boxe cumperi, noi cum sa ne dam cu parerea? In mare, principiul este dupa cum ti-a explicat horia mai sus. Tu esti constient ca la 1000 W si un SNR de 85 db sa spunem, iti va da sangele pe nas nu? Eu zic sa studiezi mai bine specificatiile boxelor, pentru ca ma indoiesc ca sunt specificatii reale.

| J0HnNyY explică (pentru Utilizator1234):

Da dar nu stii la ce pret sunt de aia.Si multumesc pentru raspunsur amandurora ma voi gandii

| Utilizator1234 a răspuns (pentru J0HnNyY):

Nu inteleg ce legatura are pretul, un link era mai mult decat suficient. Daca te referi la categoria putere (1000 W cum ai scris tu) sa stii ca nu am glumit cand am spus ca nu poti sa le asculti intr-un apartament; asta desigur daca puterea specificata este reala, ceea ce ma indoiesc, dupa cum am specificat si in raspunsul anterior. Ca fapt divers, sa stii ca sunt boxe (pereche bookshelf) care scot undeva la 150 W si costa 450 de milioane lei vechi.