| BlackDream08 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Care sunt principile Hack-ului? Mai precis cu ce trebuie sa incepi?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ai nevoie in primul rand sa stii programare, si nu ma refer la programarea de baza care se invata prin facultatile de profil si la lucruri de finete. Ai nevoie sa stii bine baze ce date dar si mai bine notiunile de retelistica. Cum se trimit pachete de date, cum poti sa le modifici si sa le interceptezi, cum functioneaza criptarile si securitatea sistemelor distribuite.

si mai trebuie sa cunosti si legea ca sa nu infunzi puscaria ca ai vrut sa spargi un server

| Beautiful7 a răspuns:

Ca sa fi "Hacker" nu e asa usor precum crezi trebuie sa inveti mult html, xxs si multe altele, daca chiar vrei sa fii un hacker, apucate de invatatlaughing
funda?

| CiurlaBBogdan a răspuns:

Black crede-ma ca nu e usor cu,, chestiile,, astea... as foarte dificile. trebuie sa ai scoala daca vrei sa te apuci de asa ceva... +MATE-INFO