| karakushiu a întrebat:

Am si eu o intrebare

Cum as putea sa creez un site asemanator cu http://fifahustlers.com/

Nu o luati ca reclama.

Deci cine imi poate zice ce trebuie sa fac sau de ce as avea nevoie pentru a creea un site ca acesta?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Un asemenea site se poate face lejer si pe platforma wordpress, fara a necesita cunostinte avansate de programare.
Cumperi un domeniu si host (recomand tlh.ro, ieftin si bun), te socta 60lei/an + 150 cred domeniul. ro in primul an, gratis ulterior.
Descarci wordpress de pe wordpress.org (gratis), urci prin ftp, alegi o tema potrivita, te-apuci de scris.
Partea de site in sine n-ar trebui sa dureze mai mult de cateva orewinking
Ar trebui sa iasa ceva mai frumos decat fifa hustler, pe mine personal nu ma impresioneaza.
Bafta

| CataC a răspuns:

N-am eu treaba cu funda. Scrii continutul, n-apare de la sine.
Teme wordpress sunt mii, cauta pe google 'wordpress themes', nu aia e problema.
Nu vreau sa te descurajez, dar daca chiar n-ai idee despre cum se poate face un site e greu sa inveti peste noapte.
Intreaba-te intai daca ai de unde investi 2-3 milioane, daca ai timp si dispozitie sa inveti si sa creezi continutul, daca poti aduce useri interesati, daca ai ceva in plus fata de restul.
Nu face un site la fle sau mai slab decat celelalte, nu va veni nmeni doar pentru ca e al tau.

| karakushiu explică:

Nici nu pute-ai sa dai un raspuns mai aiurea ca asta...

si nu e neaparat sa cumperi. com ca poti cumpara si. ro

Dar nu stiu de ce am nevoie sa instalez pe el.Si de unde pot lua acele scripturi.asta nu stiu

| karakushiu explică:

Descarci wordpress de pe wordpress.org (gratis), urci prin ftp, alegi o tema potrivita, te-apuci de scris. "te apuci de scris. Ce anume sa ma apuc de scris si o tema pentru wordpress unde as gasi? big grin hai mai da-mi cateva detalii ca dau Funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un domeniu. com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MA. am site. dar vroiam sa creez si ceva de genu hustlers.in wordpress nu am mai lucrat