| Silver94 a întrebat:

Am si eu o intrebare:D
Vreau sa cumpar niste piese pentru un Gaming PC, pana acum in bugetul meu am gasit doar aceste piese,( http://www.mediadot.ro/wishlist/57103/ ).
Intrebarea este la Rami.Placutele sunt de 1866 MHz dar placa de baza duce acea frecventa doar in Overclock, este vreo problema?

Răspuns Câştigător
| Battlefielder99 a răspuns:

Salut! Eu zic sa nu te complici cu frecventa placutelor de RAM pentru ca diferenta dintre 1333 si 1886 este infima si nu o sa ai diferente de performanta notabile(poate 1-2 fps maxim). Si la sursa eu zic sa te intinzi la una de cel putin 550 watts pentru ca procesorul ala e „flamand„ rau si, totodata, mai mult ca sigur o sa ti iei si o placa video pe care s o imperchezi cu procesorul, ca altfel nu poti sa joci mai nimic cu PC ul. Vezi ca sursa sa aiba cat mai multi Amperi pe linia de 12V (30+). Poti sa te mai interesezi pe net sau poate iti raspunde vreun guru al RAM ilor, cine stie big grin. Bafta!winking

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Aolo ai pus placa aia de baza amarata..si cred ca trebuie sa-i faci update la bios inainte sa bagi procesorul ala...Si puteai sa pui o sursa mai "strong"

| GeniusExtreme a răspuns:

Placa video?

| Silver94 explică:

Am deja cumparata o R7 250 1GB DDR5.Stiu este cam slabuta dar deocamdata merge.

| Silver94 explică:

Am actualizat lista de componente daca puteti sa va dati cu parerea despre ea:D (http://www.mediadot.ro/wishlist/57121/ )