| DOLFY a întrebat:

BUNA am si eu o intrebare. Daca scoti HHD hard-diskul din laptop si dupa aia al pui la loc se antampla ceva cu el am ceva de facut dupa aia? FUNDa

4 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Nu se intampla nimic atata timp cat computerul este oprit.

| gelu1970 a răspuns:

Cand il demontezi si il montezi sa nu ai laptopul pornit. de asemenea nu incerca sa il conectezi in alt laptop. cel mult poti sa-l pui intr-o cutie specifica pentru al citi ca hdd extern intr-un alt pc sau laptop.

| DOLFY explică (pentru gelu1970):

Eu vreaun sa mut hhd din laptop an pc pentru a gasi niste date sterse la reinstalarea windowsului

| gelu1970 a răspuns (pentru DOLFY):

Hdd laptop e de 2, 5
"
hdd pc e de 3.5"

nu se poate conecta. daca incerci sa faci improvizatii ramai fara hdd...
lasa-l in laptop si incearca sa recuperezi cu Ontrack Easy Recovery. e programul cu cel mai bun randament in recuperare de date. insa nu garanteaza ca o sa recupereze ceea ce ai pierdut prin formatare. cea mai buna varianta e sa ai o cutie in care sa pui hdd si sa il conectezi la pc ca hdd extern. apoi sa rulezi programul ce ti-am zis. o astfel de cutie costa intre 10-16 euro, daca ai norocul sa o gasesti in tara romaneasca.