| Stefan_Boata_1979 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare happy
Folosesc un aparat foto Nikon D5300 si as vrea sa printez direct de pe el.Imprimanta mea e un Canon MG7550.

Okey problema este urmatoarea,am conectat apartul foto prin cablu(cele doua sunt conectate, imprimanta si camera una de alta) si am realizat si conexiunea wi-fi din imprimanta cu aparatul foto dar nu stiu unde trebuie sa intru sau ce trebuie sa fac sa pot printa direct din aparatul foto fara sa le mut in PC happy
M-ar ajuta mult pasii pe care trebuie urmati pentru a putea printa big grin Pentru cine reuseste dau fundita big grin

Ps:Cred ca aparatul foto trebuie setat sau trebuie facut ceva happy

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Scoateti cardul de memorie din aparatul foto si introduceti-l in imprimanta.Este varianta cea mai simpla.
Eu am modelul 6450 cu aceleasi cartuse. Este conectata wireless cu tot ce misca telefon, tableta, laptop dar prea multe functii incep la un moment dat sa fie obositoare.
Nu cred ca este in masura sa comunice cu aparatul foto.

| Stefan_Boata_1979 explică (pentru TrăieşteClipa):

Merci de raspuns! cu cardul stiam, voiam sa stiu daca exista vreo varianta prin care sa leg direct aparatul la imprimanta? nu-mi merge nici prin cablu si nici prin wi-fi...