| AneBbi a întrebat:

la laptop in partea dreapta jos unde ar trebui sa imi apara semnalul wifi acele 5 liniute simple, mie imi apar cu o steluta desi am acces la internet cum fac sa dispara acea steluta galbena. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Buna!

Internetul iti functioneaza corect? Daca da, da-i un restart sau inchide wi-fi din laptop si reporneste-l. Poate sa fie o eroare.

| AneBbi explică (pentru Roxin):

E asa de cateva luni doar ca a inceput sa ma calce pe nervi

| Roxin a răspuns (pentru AneBbi):

Inseamna ca trebuie reinstalat driver-ul de la placa de retea. E cam tot ce-mi trece acum prin minte. Alta problema, nu vad.

| Ungureanu_Radu_1964 a răspuns:

Daca ai windows, urmeaza acesti pasi:
Windows + R
cmd.exe
ipconfig
deschide Chrome/Firefox/Opera/IE/Edge
scrie la URL IPV4 adress-ul
uita-te dupa erori/alte probleme(Daca nu stii, contacteaza pe cineva)

Linux:
deschide Terminalul
scrie ifconfig
deschide firefox
pune in URL ce primesti la inet addr:
cauta probleme/erori

Mac:
imi pare rau, nu stiu.

Bula
| Bula a răspuns:

Du mouse-ul pe steluta (fara sa dai click) si asteapta putin.
Se va afisa mesajul care provoaca acel semn (steluta).
Scrie-l aici exact!