| Anndddra a întrebat:

am o problema cu wireles-ul. Se conecteaza, dar nu cauta dispozitive, iar in momentul in care il verific de acolo de langa ceas, imi arata semnalul dar pe el este o steluta de culoare galbena si nu ii pot da drumu la semnal si nici nu pot sa caut dispozitive. netul prin cablu merge, dar cand il dezactivez, si vreau sa intru prin wireles nu merge, si la reteaua de internet pe acea poza in dreapta jos imi arata un x. sper ca ati inteles ceva! Funda

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dă click dreapta pe iconiţa cu Wireless.Acolo o să îţi apară fereastra şi în stânga ai mai multe opţiuni.Dai click pe ultima opţiune din coloană. Change Settings. Apoi o să îţi apară o fereastră micuţă.Ca atunci când vrei să schimbi imaginea pentru Desktop.Dai click pe a doua. Wireless Connection.Şi îţi apare acolo să bifezi o căsuţă în care scrie Use Windows to configure my Wireless Conection.Bifezi căsuţa şi Wireless se conectează. Dacă nu reuşeşti, revino cu un răspuns.

| Anndddra explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Wireless-ul se conecteaza, dar semnalul sau nu creste...si nici nu cauta dispozitive pentru ca e steluta aia. si in plus windowsul meu este in italiana. daca ai putea sa-mi explici a doua din stangaa...a treia din dreaptalaughinglaughing

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Anndddra):

Intră pe id-ul ely_loving_kiss şi îţi explic acolo mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta in control panel la network an shering sistem sa fie activa conectiunea wireles daca nu e activeazao
Daca nu merge dll deiver pack solution versiunea full dp net si lasa-l sa iti instaleze el toate programele care lipsesc daca sunt sau sa le dea update