| teiube a întrebat:

Buna am si eu o problema amu un telefon samsung omnia 7 cu sistem de operare windows ,telefonul a venit cu un program numit zune pe care l-am instalat si in calculator ( si cu acest program p imi recunoaste telul si asa mai departe) problema este ca daca intru de de pe pc pe zune si dau la video si selectez un film sa sicem de la categoria animation heppy feet tuw imi apare o scurta descriere a filmului si 2 casute in prima scrie buy iar in a doua rent for zune dac dau pe casuta in care scrie rent for zune mi se deschide zunele si imi apare urmtoul mesaj CAN,T OPEN SORRY,THE REQUESTED ITEM ISN,T AVAILABEL IN YOUR LOCATION as vrea sa stiu ce se intampla de ce nu pot nici macar sa inchiriez filme pentru zune si mi se pare o tampenie sa ceri bani pentru un film din zune pentru ca eu can am luat telefonul l-am luat cu tot cu zune deci am platit sistemul si nu vad rostul ine ma ajuta dau funda fara glume as vrea un raspuns de la un profesionist

3 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Dupa cum spune si in eroare, filmul nu este disponibil pentru Romania.
Tu ai platit software-ul cu care poti vizualiza filmele, nu si filmele. E exact ca la iPhone, cu iTunes care vine instalat in telefon, dar daca vrei sa cumperi o melodie/video/joc, trebuie sa dai bani.

| teiube explică (pentru IulianP):

Telefonul nu e cumparat din tara ci din singapore

| IulianP a răspuns (pentru teiube):

Nu conteaza de unde e cumparat telefonul, daca el este inregistrat pe o retea de telefonie din Romania.
Probabil produsele de pe site-ul ala nu sunt disponibile in Romania.