| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, cand deschid calculatorul mi se deschid 3 pagini de Internet Explorer iar cand vreau sa caut ceva in calculator cu "Search" sau pe Google mi se deschide o pagina de Internet Explorer pe site-ul Ea Games si mi se inchid restul. Am Avira si mi-a detectat 22 de trojani, i-a bagat in carantina dar problema a ramas aceiasi. Am reinstalat Internet Explorer am facut si curatenie cu clean up si tot degeaba. Trojanii sunt in C:\Documents and Settings\**\Local Settings\Temp. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Incearca sa dai click pe butonul START apoi Run si scrii in spatiul de acolo %temp% iar dupa toate astea dai stergere la toate fisierele de sunt acolo. ATENTIE! : Nu uita sa inchizi toate programele inainte sa le stergi sa nu iti mai ramana nimic in bara de jos. Sper ca te-am ajutat. Succes!

2 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Foarte Simplu!
Te duci Start/Programs/Start Up si stergi de acolo site-urilebig grin Mie mi-a mers!

| Luy a răspuns:

@ Ykuzo : Mersi am sters toate fisierele din temp.
@ Intel : Am si Firefox instalat si nu folosesc Internet dar ala a vrut sa-mi dea batai de cap. Din temp nu am avut ce sa mai sterg pentru ca a sters antivirusul, numai ca atunci cand a luat virusul nu avea un anti si troianul a avut timp sa se instaleze.Mersi pentru sugestie dar deocamdata raman cu Avira ca ma impac bine cu el.

Am rezolvat problema sau cel putin asa cred eu. Am instalat autoruns si am debifat de acolo ce nu vreau sa imi deschida la pornire. Erau pe acolo niste pagini de Internet sub denumirea de auto blank, le-am debifat si acum nu mi le mai deschide la pornire si nici cand vreau sa caut ceva cu "search". Pe langa asta, am pus la restrictii pagina respectiva. Sper ca n-am facut nimic prost. O zi buna si multumesc!