| DiabolikDy a întrebat:

am si eu o problema care ma depaseste. Am o unitate: hdd sata 500gb, ram 4GB DDR3 placa baza asrock p43twins1600, procesor Intel core 2 duo(64bit) 3000MHz, placa video ATI 5450 sau placa video Inno 3D GF 9600.
Problema este, ca am avut instalat Windows 7, l-am oprit seara iar a doua zi nu a mi vrut sa intre in windows, am incercat sa il instalez din nou, booteaza de pe usb sau dvd, dar dupa ce apare ecranul albastru cu sigla windows, se stinge monitorul si se blocheaza, am incercat sa pun windows xp da ecran albastru direct. Am probat hdd la altcineva si merge perfect. Am ramas fara idei. Help please, dau funda.

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Verifica si memoria!

| Gas a răspuns (pentru K0sti):

OFFTOPIC: laughing) De unde scoti raspunsurile astea telegrafice frate? laughing
ONTOPIC: Intra in BIOS si da-i un restore la setari, vezi daca iti vede HDD-ul in BIOS, daca nu vezi la setari schimba din setarile BIOS intrarea ATA/IDE depinde ce ai tu.

| K0sti a răspuns (pentru Gas):

Telegrafic...din experienta care tie iti lipsete! 1993-2014

| Gas a răspuns (pentru K0sti):

laughing) Experienta asta o ai de la spalat wc amice? Asta reiese din raspunsurile tale de genul: formateaza cand cineva iti zice ca are un virus. Sau verifica memoria (cate tipuri de memorii cunosti la un calculator amice ca tot m-ai luat cu experienta?). Dormi acolo pe tine, comentezi scurt, mult, prost si fara folos. happy

| K0sti a răspuns (pentru Gas):

Nu sunt amic cu tine si din aceasta cauza nici nu-mi irosesc timpul cu tine! Continua cu sfaturi ca cele de mai sus ca sa bagi lumea in ceata si mai mult! Macar de ai fi citit ce a spus omul ala! Treci la somnica!

| Gas a răspuns (pentru K0sti):

Ti-au crescut pene pe spate? big grin Cand o sa ai certificarile pe care le am eu sa vi sa ma inveti sa verific "memorii" laughing.

| Gas a răspuns (pentru K0sti):

P.S. Cauta pe google daca experienta de lustrauitor de toalete nu te ajuta sa vezi cum se comporta un calculator care are probleme cu memorile RAM. happy

| horia2012 a răspuns:

Scoate placa video, conecteaza monitorul direct la iesirea VGA a placii de baza si incearca din nou sa instalezi.

| K0sti a răspuns (pentru horia2012):

Si daca nu are iesire VGA? Vezi placa de baza! happy

| horia2012 a răspuns (pentru K0sti):

Ai dreptate. O data nu ma uit la placa de baza (plecand de la ideea ca au toate) si atunci sunt prins. Mersi. d'oh

| K0sti a răspuns (pentru horia2012):

laughing) No problem, si eu mai am scapari! Oricum la tine e scuzabil, ai multe raspunsuri ok!

| horia2012 a răspuns (pentru K0sti):

OK happy