| мαяdυк a întrebat:

am si eu o problema cu laptopul, de fiecare data cand il deschid nu ma pot conecta la internet pana nu intru in c-panel-network and sharing center dupa care trebuie sa dau troubleshoot apoi i-mi apare reset local area conection bla bla bla ...si se rezolva problema, ideea e ca m-am cam saturat sa repet acest procedeu de fiecare data cand deschid laptopul, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Reinstalează-ţi conexiunea la internet (asta dacă te conectezi prin inconiţă din aia pe care dai connect - valabil la RDS&RCS şi ClickNet ADSL).
SAU
Reinstalează driverul de la placa de reţea (dă rezultate la toţi providerii).
Nu uita însă mai întâi să ştergi driverul plăcii de reţea, dai restart la calculator şi-l instalezi atunci când îţi dă "found new hardware".
Succes!