| CristianTheBest a întrebat:

Am si eu o problema cu PC-ul... cand il aprind nu imi apare bara, iconitele, STARTul, deci practic nu pot face nimic pe el. Imi puteti spune si mie din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ai contactat un virus care ţi-o distrus Windows-ul.Asta se întîmplă atunci cînd foloseşti soft furat/contrafăcut din surse în gen torrseze sau FileListe
Remediu.
Resoftare sau devirusare(recomandat)
Devirusarea se face folosind un antivirus butat de pe CD, urmata de canarea sistemului în off-line
resoftare se face cu un sistem de operare Original(dacă îi furi licenţa sau nu e treaba ta, părinţii tăi vor plătii pentru asta nu tu.). Succes

| CristianTheBest explică (pentru DeyCj):

Pai si daca schimb windows?

| CristianTheBest explică (pentru CristianTheBest):

Nu merge cum ziceti voi cu Run... task manager

| DeyCj a răspuns (pentru CristianTheBest):

Ți-am răspuns deja la întrebare. Știi ce ai de făcut, dă-i btaie

8 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Deschide task manager (alt ctrl del) du-te la applications->new task si scrie acolo explorer.exe si dai enter vezi daca iti merge asa
uite si poza cum http://prntscr.com/2r08ek

| horia2012 a răspuns:

Intra in Safe Mode si dezinstaleaza driver-ul video din control panel,
"add and remove programs" sau "programs and features".
Restart. Daca face la fel, reinstalezi sistemul. Daca iti apar iconitele, descarca un driver mai nou pentru placa video si instaleaza-l.

| Iwao a răspuns:

Nu spui ce windows ai.Deschide pc-ul in safe mode, Run/scrie recovery/selectezi o data anterioara aparitiei acestei erori sau tot in caseta run scrie cmd/clic dreapta pe el/run as administrator/in fereastra cmd scrie sfc /scannow, enter, astepti pana se termina procesul/restart. Windows explorer poate fi corupt.

| Yamaha123 a răspuns:

Nici daca dai cu sageata in jos?

| Killss_Winter_1985 a răspuns:

Nu iti porneste task-ul explorer.exe
Dai alt+ctrl+del si din task admin dai la new task... apoi scrii acolo explorer.exe apoi enter, si ar trebui sa isi revina la normal.