| MGeorgi a întrebat:

am si eu o problema cu pc`ul de cateva zile toate shortcut`urile sunt deschide in internet explore si nu stiu ce sa fac ...am inteles de la cineva care a mai patit`o ca s`a dus la un specialist si ca a fost doar din setari habar n`am aveti idee?

7 răspunsuri:
| Vickyy a răspuns:

Daca ai putea fi un pic mai explicita, poate te pot ajuta...Sa vad ce am inteles eu: toate shortcut-urile se deschid in internet explorer, sau au iconita acestuia?

| MGeorgi explică (pentru Vickyy):

Da...iar unele programe nu merg deschise in asa ceva

| Vickyy a răspuns:

Pai in cazul asta, e diferenta de format.Probabil toate formatele (.zip,.rar,. jpeg ) au fost configurate sa porneasca in internet exploreer. Implicit, trebuie sa setezi restul aplicatiilor sa ruleze pe programul corespunzator.Sa incerci, si sa-mi zici ce a iesit

| MGeorgi explică (pentru Vickyy):

Daca incerc sa deschid o aplicatie in alceva ...se deschid toate

| Vickyy a răspuns:

Hm...atunci e clar ca sunt niste setari din Windows date peste cap.Cred ca cel mai bine ar fi sa-l reinstalezi.

| MGeorgi explică (pentru Vickyy):

Da...mi s-a mai spus ca sunt niste setari laughing.dar daca as si afla care setari.ar fi fost mai bine.

| Vickyy a răspuns:

Pai sunt niste setari din sistem 32... unde nu prea e usor de umblat.