| mmada a întrebat:

Am si eu o problemaworried cu laptopul. Mi'a aparut un mesaj de eroare pe un font albastru si apoi s-a restartat calculatorul.Scria asa:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer
If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer. If this screen apears again, follow this steps:
Check for viruses on your computer.Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers.Check your hard drive to make sure it is properlyt configured nd terminated.
Run CHKDSK/F to check for hard drive corruption, and then restart your computer.
Techincal information:
***STOP:0x0000007B(0xF8A19528, 0xC0000034, 0x00000000)

Ce credeti ca s-a intamplat?
Ce pot face pentru a rezolva problema?
>Fundita:...

Răspuns Câştigător
| SeNyS a răspuns:

Pfff...stiic ate batai de cap mi-a dat si mie problema asta? de zeci de ori l-am dus la service. mi-au schimbat multe piese la el, crezand ca alea erau problema, dar in sfarsit s-a gandit ca poate fi de la hardware.si chiar asa a fost.Hardul e problema...mult succes!

3 răspunsuri:
| cornelm1976 a răspuns:

Primul lucru care imi vine in minte este ca hard-diskul notebook-ului tau ori a inceput sa se defecteze fizic (adica in termeni de specialitate a inceput sa capete sectoare bad), ori iti da respectiva eroare din cauza memoriei de lucru RAM. Sfatul meu: du-l la un service autorizat chiar daca nu mai e in garantie sau daca a fost cumparat de afara. Sa faca diferenta intre cele 2 posibile defecte si pe urma va functiona ca nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii engleza? raspunsul e chiar in ce ne-ai dat. Run CHKDSK/F. da comanda aceea in RUN. Nu ne-ai zis ce windows ai. Ai probleme cu partitia de windows...se va rezolva probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spu eu ce trebuie sa faci: trebuie sa dai restart la windows cat mai rapid.si incearca sa gasesti Windows 7 ultimate ca la ala nu se intampla asa eva