| BassHunter13 a întrebat:

am si eu o problema si va rog sa ma ajutati daca puteti..am un laptop Lenovo de 2ani jumate..si de ceva timp tot imi apare pe ecran niste lini rosii si tot palpaie imagina(doar cand vad un film sau ma joc)am mai avut problema asta in trecut dar acum imi dispare complet imaginea nu doar palpaie.a da si daca strang ecranu cu 2 degete si tin strans nu mai are nici o problema nimic...va rog un sfat ceva! Multumesc! Fundalove struck

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Incearca asa cum ti s-a recomandat, sa folosesti un monitor extern, vezi daca problema persista! Apoi mergi la un service autorizat, cei de acolo vor sti ce e de facut. Succes!

| iubitic a răspuns:

Cred ca ai probleme cu folia, de la display-ul lcd al laptopului.Se poate inlocui,la un atelier specializat, sau e doar slabita si nu face contact. Poti conecta laptopul, la un tv lcd, prin hdmi sau vga, pana il repari.Bafta!