| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu o problema, tot primesc mesaje suspecte la spam cu awb de la dpd si alte firme cu care n-am legatura cu ele, cam 2 pe zi, stiu ca e fake, phishing dar nu reusesc sa scap de ele, le blochez, pun filler sa stearga automat, reportez dar degeaba, ce se poate face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu, daca dupa aceea imediat le si marchezi ca Spam.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da "Unsubscribe" la mesaje, dupa care marcheaza /muta-le la "Spam".

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu e periculos sa dai unsubstribe la mesaje terte, ca am vazut pe net ca sunt periculoase astea?

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, daca dupa aceea imediat le si marchezi ca Spam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In afata de sa le trmiti in spam nu prea ai ce face.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa îți schimbi numărul

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

E la gmail.