| madalinabaiamare a întrebat:

Am un aparat foto Nikon coolpix s210 de care sunt multumita, dar merg de revelion pentru prima data in Paris cu iubitul meu și el a sugerat sa ne luam un aparat foto mai bun. Mi-as cumpara unul cat de cât profesional, dar e prea mare pentru mine. Atunci m-am gandit sa iau unul mai bun, dar "de buzunar" si m-am gandit la un Nicon coolpix s3100. Cine stie sa-mi spuna daca se merita (adica o sa faca poze mai bune sau nu prea o sa fie diferenta)? si am auzit ca acest aparat are un timp de focalizare mai mare... Cat de mare? Sau sa-mi dati alte sugestii de aparate. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| An0nim01 a răspuns:

Buna!, pot spune despre "Nikon coolpix s3100" ca este mai avansat decat "Nikon coolpix s210". Calitatea imaginii este foarte buna.Are REZOLUTIE EFECTIVA de 14 Mpx, ZOOM OPTIC 5x, ZOOM DIGITAL 5x,DISTANTA FOCALA 4.6-23.0mm...

Control focalizare: TIP FOCALIZARE -Autofocus - Contrast Detection
MOD FOCALIZARE-Single AF Full Time AF
DISTANTA MINIMA DE FOCALIZARE...Fotografiere normala:

Aproximativ 50 cm (1 ft. 8 inci) pana la infinit
Aproximativ 80 cm (2 ft. 8 inci) pana la infinit (la setare telefotografica)

Performante:
CAPACITATE RAFALA- 0.7 fps
TEMPORIZATOR- 2 - 10 sec

O seara buna!

3 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Http://www.compari.ro/......p46081640/
Nu este o foarte mare diferenta dar da, este mai bun decat s210.

| madalinabaiamare explică (pentru AndreiGabi):

Mersi oricum, dar euștiu diferențele tehnice, am studiat si alte modele si raport calitate - pret e cel mai bun (din câte am observat) plus ca m-am bazat pe Nikon pentru ca sunt multumita de s210. eu vorbesc de practica. face poze mai bune considerabil sau nu prea e diferenta?

| AndreiGabi a răspuns (pentru madalinabaiamare):

Aha...din pacate nu am aparatul ca sa iti spun exact cum este si sincer sa fiu nu "cunosc" foarte bine domeniul pentru a-ti da vreo sugestie.Cunosteam site-ul si m-am gandit ca o sa iti fie de folos.Numai bine!